“Jak zawiesić i odwiesić działalność online? Przewodnik krok po kroku dla CEIDG”

Nie da się ukryć, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to często wyścig z czasem, regulacjami prawnymi oraz codziennymi obowiązkami. Zdarzają się jednak momenty, kiedy potrzebujemy przerwy, a nasza działalność powinna być tymczasowo zawieszona. W takim właśnie przypadku przychodzi z pomocą Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, czyli CEIDG. To dzięki nim szybko i sprawnie zdołamy zawiesić działalność online, ale także równie łatwo ją odwiesić. Proces jest teraz prostszy i bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek, a poniższy artykuł posłuży Ci jako przewodnik krok po kroku, pokazując jak prawidłowo zawiesić, a następnie odwiesić działalność. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zawieszenie działalności gospodarczej online – jak to zrobić?

Zauważyłem, że wieku wywołuje trochę niepokoju sprawy techniczne i być może przez to wydaje Ci się, że zawieszenie działalności online nie jest takie proste. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim, aby zawiesić działalność, musisz zalogować się na swoje konto w CEIDG. Te same kroki należy podjąć, jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak założyć działalność online.

Twoje konto w CEIDG – to prostsze niż myślisz!

Łatwym krokiem, z którym radzi sobie każdy przedsiębiorca, jest utworzenie konta na platformie CEIDG. Kluczowe jest natomiast, aby posiadać konto bankowe powiązane z Twoją działalnością gospodarczą. Tylko w ten sposób CEIDG potwierdzi Twoją tożsamość i tylko wtedy będziesz w stanie zrealizować swoje zamierzenia.

Gotów, gotów, do startu!

Mając swoje konto, już niemalże jesteś na finiszu. W górnym menu strony CEIDG, poniżej naszego avatara, klikamy w zakładkę “moja działalność”, a następnie wybieramy opcję “zawieś prowadzenie działalności”. Prosty krok, prawda? No to teraz spróbujmy odpowiedzieć na to, jak odwiesić działalność online?

Co zrobić, jeśli chcę odwiesić działalność?

Jeśli chciałbyś odwiesić działalność, kroki są niemal identyczne. Zaloguj się na swoje konto w CEIDG, a następnie, po odnalezieniu swojej działalności, kliknij w przycisk “Przywróć prowadzenie działalności”.

Działalność zawieszona, a co dalej?

Po zawieszeniu działalności, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Zawieszenie działalności oznacza, że podczas jej trwania nie musisz opłacać ZUS-u oraz nie wystawiasz faktur. Jednocześnie, nie możesz prowadzić żadnej działalności gospodarczej do czasu jej odwieszenia.

Kiedy mogę odwiesić działalność gospodarczą?

Odwiesić działalność gospodarczą możesz w dowolnym momencie, ale pamiętaj, że nie możesz jej zawiesić na krócej niż 30 dni! Byłoby to zbyt skomplikowane dla systemu, nieprawdaż?

I tak, to już wszystko! Mam nadzieję, że moje porady przydadzą Ci się w praktyce i pomogą Ci dostrzec, że prowadzenie i zawieszanie działalności online wbrew pozorom jest naprawdę proste.

Rozważasz zawieszenie działalności online? To może być prostsze, niż myślisz!

Zajrzeliśmy w głąb tematu i odkryliśmy, że zawieszenie działalności online w CEIDG jest w zasięgu ręki każdego przedsiębiorcy. Działa to na tej samej zasadzie co założenie działalności gospodarczej online – wszystko zaczyna się od założenia konta w CEIDG i powiązanego konta bankowego. Jak tylko Twoja tożsamość zostanie potwierdzona, będziesz mógł z łatwością zawiesić swoją działalność, a co ważniejsze, odwiesić ją, kiedy tylko zdecydujesz, że nadszedł odpowiedni czas na wznowienie pracy. Pamiętaj jednak, że podczas zawieszenia działalności, nie możesz prowadzić żadnej działalności gospodarczej. Twoja działalność zostanie uznana za „zawieszoną” tylko wtedy, gdy nie wyemitujesz żadnych faktur i nie zapłacisz ZUS-u. Pamiętaj także, że minimum zawieszenia to 30 dni! To niesamowite, że tak wiele można zrobić z pomocą kilku kliknięć! Świat biznesu online staje się coraz bardziej dostępny, a prowadzenie i zawieszanie działalności gospodarczej to już prawdziwy spacer po parku. Czy Ty również dostrzegasz te możliwości?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
“Co w Polsce? Aktualności polityczne, ekonomiczne i technologiczne z kraju i świata”

“Co w Polsce? Aktualności polityczne, ekonomiczne i technologiczne z kraju i świata”

Zapinamy pasy i rozpoczynamy przelot przez najważniejsze wydarzenia ostatnich

Next
“Zakładanie własnej firmy: Ile kosztuje postawienie myjni samochodowej?”

“Zakładanie własnej firmy: Ile kosztuje postawienie myjni samochodowej?”

Chciałbyś rozpocząć własny biznes i myślisz o myjni samochodowej?

You May Also Like